Przejdź do treści

Święto Drzewa

Uroczysta inauguracja Święta Drzewa w Sosnowcu odbyła się 4 października 2022 roku punktualnie godz. 12.00 w Parku Harcerskim. Razem uczniami z Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 posadziliśmy drzewa i krzewy, założyliśmy łąkę kwietną, zbudowaliśmy kompostowniki i budki lęgowe dla ptaków i owadów.

Klub Gaja zorganizował Święto Drzewa, czyli inicjatywę, której celem jest promocja ochrony przyrody i działań ekologicznych. Z tej okazji uczniowie sosnowieckich szkół podstawowych – w tym uczniowie naszej Osiemnastki z klas: 4a, 5a i 5b – razem z przedstawicielami Klubu podjęli się takich zadań, jak sadzenie drzew, czy budowa domków dla ptaków.

Proekologiczną akcję organizowaną przez Klub od dwudziestu lat wsparł również swoją obecnością Prezydent miasta – Pan Arkadiusz Chęciński.

Działania nie ograniczyły się jedynie do prac na terenie parku. Członkowie Klubu Gaja przekazali sadzonki drzew uczestniczącym w warsztatach szkołom. Lipy, dęby i wiązy znalazły miejsce na zielonych terenach naszej szkoły, a skonstruowane budki lęgowe miejsce na drzewach.