Święto Drzewa w Sosnowcu

Nasza szkoła została zaproszona  do udziału w akcji „Święto Drzewa w Sosnowcu”. Akcja została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Sosnowca.

Klub Gaja, który jest organizatorem akcji  od 2003 roku, realizuje program Święto Drzewa. Celem programu jest podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatu. Realizacja celu została poparta konkretnymi działaniami – posadzeniem na terenie szkoły gatunków drzew iglastych i liściastych:

–  klasy I – III  – 4 świerków o imionach

– klasa I a- Cola

– klasa I b – Zielonek

– klasa II a – Świrek

– klas IV – V: jarząby pospolite, lipy, dzikie jabłonie.

Pozostaje opieka nad drzewkami!

Dodatkowo  uczniowie:

– odsłuchali  przygotowane słuchowiska pt. „Nietoperz szuka domu”, ,,Las Łęgowy”, ,,Skrzydła”.

-omówili  plansze z instrukcją, jak zbudować domek dla zapylaczy, małych ptaszków, wiewiórki, nietoperza i jak się nimi opiekować.

Takie zajęcia mają wielki wpływ na kształtowanie pozytywnych zachowań ekologicznych. Dlatego w przyszłym roku również weźmiemy udział w tej akcji.