Święto Drzewa

Dnia 20 września br. z okazji inauguracji Święta Drzewa uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji sadzenia drzew.

W ramach integracji sadownikami drzew byli uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu, a także uczniowie Szkół Podstawowych nr 18 oraz 10. Oprócz sadzenia drzewek, nasi dzielni uczniowie wykonali również domek dla wiewiórek, ptaków i trzmieli. Udzielili także wywiadu dla radia „Eska” na temat potrzeby dbania o zieleń.

Gościem specjalnym spotkania był Krzysztof Materna.

Wszystkim uczestnikom bardzo spodobał się pomysł „zazielania naszego miasta”. Uczniowie klasy 5a z zachwytem już myślą o zaopiekowaniu się nowymi sadzonkami, które nasza szkoła otrzymała w prezencie. Wszystkim uczestnikom humory dopisywały. Była to niezwykle cenna lekcja dla młodego pokolenia. Świetne przedsięwzięcie, by każde dziecko miało swój wkład w ten plan i w przyszłości mogło powiedzieć innym z dumą „O, to moje drzewo, już tak urosło!”