Święto Jesieni

23 września 2021r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Święcie Jesieni.  Tego dnia „królowały” kolory: brązowy, czerwony, pomarańczowy, żółty i zielony.  Samorząd Uczniowski  zorganizował konkurs na najcięższego ziemniaka.Na korytarzu,przy przygotowanym stanowisku, odbyło się ważenie  przez dzieci ziemniaków. Każdy ziemniak otrzymał również swoje imię. Następnie klasy przygotowały„ ziemniaczaną ekspozycję”.

Kolejnym zadaniem najmłodszych  było wykonanie Drzewa w barwach jesieni. W tym celu wszyscy przygotowali kolorowe liście z których ułożyli piękne kompozycje.

W kolejnych dniach  zakładaliśmy  nasze ogródki klasowe. Omówiliśmy  czynności przygotowawcze jak należy sadzić, wrzosy, cebulki tulipanów, bylin,  róż  i  ozdobnych krzewów. A na podsumowanie zorganizowaliśmy ognisko pieczenie ziemniaków w popiele.

A o to efekty naszej wspólnej pracy.

„Liście się złocą w całym lesie,
To znak właśnie, że już jesień
Lasem, łąką, polem,
Chodzi ze złocistym parasolem.”