Przejdź do treści

Święto Tabliczki Mnożenia

W piątek 1.X. 2021 r. w naszej szkole obchodziliśmy XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Tego dnia podczas lekcji matematyki uczniowie klas 2- 8 rozwiązywali szereg zadań, zagadek, łamigłówek dotyczących mnożenia. Kolorowali zakodowane obrazki, szukali tabliczki mnożenia w wykreślankach, pokonywali labirynty, grali w bingo. Nie zabrakło również zabaw z mnożeniem przy użyciu interaktywnej tablicy, a klasa 6a grała w planszową tabliczkę mnożenia. Uczniowie klasy 7b wykonali plansze z rymowaną tabliczką mnożenia, które zawisną na szkolnym korytarzu, by pomóc tym, którzy mają problemy z zapamiętaniem trudniejszych przykładów. Wszystkie działania zmierzały do tego, by powtórzyć, utrwalić tabliczkę mnożenia i doskonale się przy tym bawić. Wielu uczniów zdało egzamin i otrzymało certyfikat eksperta tabliczki mnożenia. Tradycyjnie już nauczyciele i inni  pracownicy szkoły byli przepytywani przez uczniów z tabliczki mnożenia. Wszyscy pomyślnie zdali egzamin i otrzymali certyfikaty! Gratulujemy!