Przejdź do treści

Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych

W dniach 12-16 września 2022r.  w Naszej szkole trwa

Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sosnowcu informuje, że Ministerstwo Edukacji i Nauki wspólnie z Głównym Inspektoratem Sanitarnym opracowało materiały informacyjno-edukacyjne, dotyczące profilaktyki chorób zakaźnych. 

Uczniowie mogą się dowiedzieć się, czy grypa jest dla nich niebezpieczna  – GRYPA_a_Dzieci,_ulotka (plik PDF), czy mogą przed nią ochronić swoich dziadków i babcie – GRYPA_a_Seniorzy,_ulotka  (plik PDF). 

Warto też wiedzieć, czy grypa wiąże się z naszymi płucami, albo z jedną z chorób cywilizacyjnych jaką jest cukrzyca –GRYPA_a_Pluca-i-cukrzyca_a_ulotka (plik PDF) 

Zachęcamy do obejrzenia filmu:

 

Jako, że to nie wszystkie zakaźne choroby, które są wokół nas, niektóre nowe jak COVID-19, inne znane od wielu lat (WZW typ A, czy salmonella), a jeszcze inne takie, które praktycznie uważano, że już dawno „wyginęły”. Poniżej galeria w wersji polskiej i ukraińskiej.