Przejdź do treści

Uroczyste obchody jubileuszu 25 – lecia Hospicjum

7 czerwca w Zespole Szkół Muzycznych w Sosnowcu odbyła się uroczystość jubileuszu 25 – lecia Hospicjum Sosnowieckiego, gospodarzami której byli Prezes Zarządu Pani Małgorzata Czapla, wiceprezes Pani Beata Bandura oraz Pan Tomasz Kwiecień – koordynator wolontariatu.

Honorowymi gośćmi byli prezydent Sosnowca Pan Arkadiusz Chęciński, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pan Mateusz Bochenek oraz podróżnik                i działacz społeczny, najmłodszy w historii zdobywca dwóch biegunów Pan Jan Mela.

Uczestnicy uroczystości poznali historię powstania i działalności hospicjum, obejrzeli również jubileuszową prezentację.

Niezwykłą lekcją wychowawczą było spotkanie z Panem Janem Melą. Jego opowieść o społecznej aktywności i zaangażowaniu, jego postawa powinny być przykładami dla wszystkich i motywacją do przełamywania barier w życiu codziennym. To wzór postępowania dla innych, także dla pełnosprawnych.

W uroczystości uczestniczyła Dyrektor Szkoły Pani Agnieszka Kokot, koordynator Szkolnego Klubu Wolontariatu Wioletta Sosińska oraz uczniowie naszej szkoły.

Maciej Zuziak otrzymał nagrodę za zajęcie I miejsca w konkursie plastycznym „Nadzieja zamiast kwiatów”. Otrzymaliśmy również podziękowania za działania wolontaryjne w ramach kampanii „Pola Nadziei”.

Serdecznie gratulujemy laureatowi, uczniom biorącym udział w konkursie oraz wszystkim wolontariuszom, którzy swoim zaangażowaniem wspierają potrzebujących. Bądźmy bogaci radością dawania innym.