Przejdź do treści

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

Tegoroczny powrót do szkoły rozpoczął się nietypowo, bo czwartego września i aż trudno uwierzyć, że wakacje są już tylko wspomnieniem.
Podczas uroczystego rozpoczęcia na szkolnym boisku zgromadzili się uczniowie, rodzice
oraz nauczyciele i pracownicy szkoły.
Uroczystość rozpoczęło odśpiewanie hymnu państwowego.
Wszystkich zgromadzonych przywitały uczennice klasy V a, a szczególnie gorąco zostali przywitani uczniowie i uczennice klas pierwszych.
Podczas apelu uczciliśmy także 84. rocznicę wybuchu II wojny światowej, największego konfliktu zbrojnego w dziejach ludzkości.
W imieniu Prezydenta Miasta uczniowie wraz z rodzicami zostali zaproszeni na edukacyjną wystawę fotografii «Dzieci Świata» autorstwa cenionej podróżniczki, Elżbiety Dzikowskiej, która jest dostępna do 16 września 2023 r. w CH Sosnowiec Plaza. Wystawie towarzyszy konkurs plastyczny pt. « Mój przyjaciel z dalekiego świata » dla dzieci w wieku od lat 6 do 12, organizowany przez naszą szkołę. Pani Dyrektor Agnieszka Kokot uroczyście ogłosiła rozpoczęcie nowego Roku Szkolnego 2023/24 i życzyła całej społeczności naszej Osiemnastki sukcesów, ciekawych wyzwań, barwnej i inspirującej szkolnej rzeczywistości.