Przejdź do treści

W teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie

Drugoklasiści z ogromnym zainteresowaniem zobaczyli spektakl pt. „ Złodziej czasu”; wzruszającą opowieść o przemijaniu, ale również o usilnym poszukiwaniu utraconego czasu, ogromnej chęci zatrzymania go, a przede wszystkim potrzebie odzyskania straconych bezpowrotnie chwil. Każdy dziś marzy o dobie trwającej 48 godzin, a jednak czasu  nie można zatrzymać, zamknąć w pudełku, a już na pewno odzyskać, czy wypożyczyć…

Po spektaklu odbyła się lekcja teatralna w formie spaceru z aktorem po budynku Teatru Dormana. Uczestnicy dowiedzieli się jak wygląda praca nad  przedstawieniem od momentu pisania sztuki, poprzez ustalenie obsady, próby, produkcję scenografii, rekwizytów i kostiumów, po premierę.  Widzowie zajrzeli za kulisy, zerknęli do garderób, przekonali się w jaki sposób na scenie pada deszcz, grzmi, świeci słońce i wieje wiatr. Dowiedzieli się, co dzieje się za lalkowym parawanem.