Warsztaty czytelnicze wydawnictwa Zakamarki

W listopadzie 2021r.  uczniowie kl. II i III uczestniczyli w warsztatach czytelniczych zorganizowanych przez wydawnictwo Zakamarki.

Tematem spotkania były fragmenty książek Rose i Samuela  Lagercrantz pt. „Mattis i jego przygody w pierwszej, drugiej i trzeciej klasie” oraz „Moje szczęśliwe życie”

Bohaterami tych książek są uczniowie  pierwszej klasy szkoły szwedzkiej Dunia i Mattis.

Przedstawione przez animatorów fragmenty poruszają ważne w życiu dzieci fakty i przeżycia  związane z pierwszymi dniami w szkole, poszukiwaniem przyjaciela czy afery z agresywnym kolegą.

Bohaterowie książek Dunia i Mattis opowiadają  swoje historie związane ze szkolnymi zdarzeniami i własnymi uczuciami i przeżyciami.

Lektury te są przeznaczone dla początkujących  czytelników, napisane są prostym językiem, a treść podkreślają  ilustracje związane z tekstem.