Przejdź do treści

WIZYTA W RATUSZU

Z inicjatywy nauczycielki Małgorzaty Wójcik, klasa 8b w dniu 6.10.2021 r. brała udział  w wyjściu do Urzędu Miasta w Sosnowcu. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji zajęć z edukacji regionalnej. Przedstawicielka urzędu zaprosiła młodzież do sali sesyjnej, w której interesująco przedstawiła historię miasta, jego tradycje oraz  zabytki. Opowiedziała również o aktualnych sprawach naszego miasta. Uczniowie mogli także zobaczyć slajdy przedstawiające Sosnowiec sprzed lat. Następnie młodzież spotkała  się z Pierwszym Zastępcą Prezydentem Miasta Zbigniewem Byszewskim na ciekawą rozmowę. Kolejnym punktem spotkania był spacer po urzędzie, podczas którego uczniowie zostali zapoznani z działalnością poszczególnych wydziałów. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki, a na zakończenie wykonano kilka pamiątkowych zdjęć. Było to bardzo ciekawe i pouczające wyjście.