Przejdź do treści

Wycieczka do Będzina

Tuż przed rozdaniem świadectw, w upalną środę, uczniowie klas 5a, 5b i 6a, wybrali się
na wycieczkę do Będzina.

Celem wyprawy był zamek będziński, który przyciąga uwagę monumentalną sylwetką górującą nad miastem. Warowna budowla, wzniesiona przez Kazimierza Wielkiego, została przez uczniów szybko zdobyta. Zbiory eksponowane na zamku, obejmujące kolekcję dawnej broni oraz pamiątki historyczne dokumentujące dzieje miasta, zrobiły na uczestnikach wyprawy wrażenie. Odwiedzający średniowieczną warownię mogli podziwiać także panoramę Zagłębia Dąbrowskiego z najwyższej kondygnacji zamku oraz z punktu widokowego na szczycie stołpu. Aby cieszyć się wyjątkowym widokiem pokonano ponad setkę schodów. Zamkowy dziedziniec zachęcał do odpoczynku w cieniu wiekowych murów.

Park na Wzgórzu Zamkowym to oaza zieleni i spokoju wśród pośpiechu codzienności. Dlatego i tam uczniowie zajrzeli na chwilę by odpocząć od zgiełku miasta. Wycieczkę zakończyliśmy… w lodziarni. Było słonecznie i smacznie 😊