Przejdź do treści

Wycieczka do Ustronia i Wisły

Przygoda i Edukacja – to cel wyprawy drugo – i trzecioklasistów do Ustronia i Wisły.

Przystanek nr 1 – Leśny Park Niespodzianek, czyli nietuzinkowy ogród zoologiczny, w którym zobaczyliśmy Sokolarnię i pokazy lotów ptaków drapieżnych oraz Sowiarnię z pokazem lotów sów. Odwiedziliśmy Centrum Edukacji Przyrodniczo – Leśnej. Zobaczyliśmy różne ssaki występujące w polskich lasach i nie tylko! Najbardziej majestatyczne z nich to żubry, a oprócz nich piękne jeleniowate oraz muflony, żbiki, dziki i inne. Aleja Bajkowa, plac widokowy i plac zabaw dopełniły całości.

Przystanek nr 2 – przejazd Ciuchcią Ustrońską na trasie Ustroń – Wisła Malinka i Skocznia narciarska im. A. Małysza – Mała i Duża Zapora na Wiśle – Zameczek Prezydencki Dolny i Górny– Wodospad – Hodowla pstrąga – Wisła Centrum – Ustroń.

Pogoda była różna, ale humory dopisywały. Wrażeń co niemiara!!!