WYCIECZKA KLAS PIERWSZYCH

W dniu 02 czerwca z okazji Dnia Dziecka uczniowie klas pierwszych brali udział w wycieczce do Szkoły Magii i Czarodziejstwa na Zamku w Mosznej.

Uczniowie zwiedzili zamek z przewodnikiem – czarodziejem. W jednej z komnat odbyła się ceremonia przydziału z Gadającą Tiarą Przydziału w roli głównej. To właśnie za jej sprawą uczestnicy, w zależności od predyspozycji i cech charakteru, zostali przydzieleni do poszczególnych domów:

Gryffindor − odwaga, męstwo, szczerość i szlachetność;

Slytherin − ambicja, spryt, przebiegłość i braterstwo;

Ravenclaw − inteligencja, mądrość, kreatywność i oryginalność;

Hufflepuff − sprawiedliwość, wierność, uprzejmość i pracowitość.

Aby poczuć atmosferę niezwykłego miejsca wszyscy uczestnicy zabawy  przywdziali szatę członkowską jednego z czterech domów.

Podczas spaceru po komnatach zamkowych największych wrażeń dostarczyła lekcja eliksirów. W pomieszczeniu pełnym pajęczyn, tajemniczych przedmiotów i magicznych płynów powstały mikstury, z których unosił się dym. Zwykłe przedmioty za dotknięciem czarodziejskiej różdżki nabierały niezwykłych mocy.

Kolejna część wycieczki to park wokół pałacu, na którym można było spróbować sił w walce na bezpieczne miecze i strzelaniu z łuku. Był to również czas na tradycyjną zabawę w berka i chowanego.

Podczas wycieczki był czas na lody w przyzamkowym parku oraz zakup  pamiątek.

Całemu spotkaniu towarzyszył humor i dobra zabawa.