Przejdź do treści

Z wizytą w szkolnym ogrodzie ZSS nr 4

Wspólnie z uczniami i nauczycielami ZSS nr 4  w Sosnowcu, w ramach projektu inkluzyjnego „Akademia rozwoju i kreatywności”, spotkaliśmy się w ogrodzie  szkolnym „ czwórki”. Mieliśmy okazję zobaczyć i poczuć przyrodę w różnych strefach ogrodu, z których każda oddziałuje na poszczególne zmysły: wzroku, zapachu, słuchu, dotyku.

Zatem oglądaliśmy rabatki, duże i małe, z kwiatami, ziemniakami, pietruszką i szczypiorkiem, poziomkami, ziołami. W szklarni podlewaliśmy sadzonki pomidorów.

W dalszej części spacerowaliśmy wśród kwitnących krzewów ozdobnych oraz domków dla owadów. Najpiękniejszą atrakcją było oczko wodne, złożone z kaskady kamiennej z wodotryskiem wypływającym jako wodospad oraz niecka wypełniona kamieniem rzecznym. Tam nastąpił prawdziwy relaks i wyciszenie.

Do następnego spotkania ….